SNITLISTE 2015

Du kan scrolle til venstre for at se hele tabellen på mobil.

 

NAVNKlubAntal løbHeat       pointSum af antal heatSum af antal bonusSum  u bonus pointSum  m bonus point
Patryk Dudekgæst1176011,3311,33
Nicki PedersenHSK1015661610,2310,62
Peter KildemandFSK101466049,7310,00
Niels Kristian IversenEMS111596669,6410,00
Piotr Pawlickigæst113628,6710,00
Krzysztof BuczkowskiSSK2301329,239,85
Hans AndersenMSC101426159,319,64
Andrely KarpowHOSK8904268,579,14
Jason DoylRVE2231237,678,67
Kenni LarsenMSC5663228,258,50
Rene BachEMS1416085187,538,38
Michael Jepsen JensenGSK1214576137,638,32
Mads KorneliussenRVE1315582157,568,29
Dakota NorthRVE7814257,718,19
Bjarne PedersenHOSK1416689137,468,04
Patrick HougaardFSK1517091127,478,00
Samuel MastersRVE2221346,778,00
Troy Batchelorgæst2221227,338,00
Joonas KylmakorpiRVE7774137,517,80
Timo LathiMSC1514784157,007,71
Nicholas Morrisgæst2221336,777,69
Anders ThomsenMSC1413578146,927,64
Leon MadsenSSK98651116,757,61
Dawid LampartHSK7794686,877,57
Mikkel BechEMS1414185176,647,44
Mikkel MichelsenSSK131478367,087,37
Krzysztof JablonskiRVE18635,337,33
Andrei Kudriashogæst18516,407,20
Tomasz Gapinskigæst4422417,007,17
Krystian PieszczekGSK9935556,767,13
Gregorz Zengotagæst2211326,467,08
Lasse BjerreMSC4292185,527,05
Zbigniew Sucheckigæst211835,507,00
Max FrickeRVE87247106,136,98
Nikolaj Busk JakobsenFSK108760175,806,93
Artem LagutaEMS111716,296,86
Kacper GomolskiGSK112706,866,86
Norbert KosciuschSSK3312036,206,80
Jesper ScharffMSC148564235,316,75
Nicolai KlindtHSK5382546,086,72
Kenneth K HansenSSK1211977106,186,70
Jesper B. MonbergHOSK119764106,066,69
Michael Palm ToftEMS1410776205,636,68
Jurica PavlicEMS17634,676,67
Vitaly Belousovgæst3221645,506,50
Ulrich ØstergaardFSK6533765,736,38
Rasmus JensenHSK11866185,646,16
Linus EklöfHSK3221625,506,00
Damian BalinskiHSK3282025,606,00
Nicolas CovattiFSK6443355,335,94
Daniel Kaczmarekgæst2161105,825,82
Jesper SøgaardSSK5382945,245,79
Artur MroczkaRVE110705,715,71
Morten Risagergæst19715,145,71
Andzejs LebedevsHSK2151225,005,67
Adrian GomolskiHOSK7554475,005,64
Danny KingMSC4282235,095,64
Nicklas PorsingHSK2121024,805,60
Joel Larssongæst15524,005,60
Kasper Lykke NielsenHSK9645394,835,51
Johannes KikkenborgGSK9624845,175,50
Jonas B. AndersenRVE1510185144,755,41
Simon Nielsengæst10504384,655,40
Miroslav JablonskiGSK9635264,855,31
Thomas JørgensenHOSK12685994,615,22
Kenni NissenSSK105048114,175,08
Krystian RempałaGSK8494224,674,86
Jonas JensenEMS8332914,554,69
Robent Kosciechagæst16614,004,67
Emil GrøndalGSK147070104,004,57
Daniel Jelenieskigæst18704,574,57
Mikkel B. AndersenHOSK146065103,694,31
Simon SelchSSK4121653,004,25
Lasse Frederiksengæst25613,334,00
Kamil PulczynskiEMS27923,114,00
Mathias ThörnblomMSC27923,114,00
Dave Wattgæst17704,004,00
Martin Steen HansenHSK9334153,223,71
Niki LunnaGSK3111522,933,47
Patrick HansenFSK9263642,893,33
Damian Dabrowskigæst13512,403,20
Josef FrancHSK391532,403,20
Tobias ThomsenRVE11304542,673,02
Max Dilgergæst13403,003,00
Frederik JakobsenFSK6162842,292,86
Jason Jørgensengæst14602,672,67
Pontus Apsgrengæst13502,402,40
Michael ThymeRVE461212,002,33
Emil Engstømgæst14702,292,29
Andreas LyagerSSK481612,002,25
Jacob Bukhavegæst12402,002,00
Sam JensenHSK471501,871,87
Jonas Jeppesengæst24901,781,78
Aleander Edberggæst12501,601,60
Nicki BarrettFSK351501,331,33
Henning Bagergæst11301,331,33
Ziga KovacicHOSK231001,201,20
Patrick JosefsenEMS10400,000,00

 

SNITLISTE 2014

 

 NavnKlubMSnit
1Grezgorz WalesekGÆST110,67
2Niels Kr IversenEMS610,32
3Jason DoyleOSC410,17
4Troy BatchelorGÆST110,00
5Nicki PedersenHSK99,77
6Artem LagutaEMS59,60
7Hans AndersenMSC119,33
8Chris HolderGÆST49,14
9Thomas H JonassonMSC29,09
10Mads KorneliussenOSC129,01
11Bjarne PedersenHosk138,89
12Kenni LarsenMSC108,71
13Greg HancockSSK28,67
14Peter KildemandFSK98,49
15Michael Jepsen JensenGSK148,27
16Leon MadsenSSK128,16
17Kacper GomolskiGSK138,05
18Davey WattGÆST18,00
19Andreas JonssonGÆST18,00
20Rune HoltaGÆST18,00
21Cameron WoodwardHosk87,91
22Rasmus JensenHSK77,90
23Mikkel BechEMS147,86
24Ulrich ØstergaardGÆST87,84
25Krysztof JablonskiOSC47,69
26Rene BachEMS147,67
27Ricki KlingOSC27,64
28Jesper B MonbergFSK27,64
29Martin VaculikHSK27,64
30Andreiy KarpovHosk127,44
31Krysztof BuczkowskiGÆST17,43
32Mikkel MichelsenSSK147,22
33Patrick HougaardHSK117,13
34Norbert KosciuchGÆST37,11
35Antonio LindbäckOSC27,08
36Nicolai KlindtHSK107,05
37Max FrickeEMS77,02
38Szymon WozniakGSK126,93
39Maksim BogdanovsMSC36,82
40Miroslaw JablonskiFSK126,74
41Charlie GjeddeOSC106,71
42Lukasz SowkaSSK16,67
43Vadim TarasenkoHoSK56,46
44Nicklas PorsingOSC96,45
45Kenneth HansenSSK136,40
46Kasper Lykke NielsenMSC146,15
46Oliver BertnzonOSC16,00
47Claus VissingGÆST55,71
48Johannes KikkenborgGSK35,68
49Nikolaj Busk JakobsenFSK115,66
50Anders ThomsenFSK125,65
51Lasse BjerreGÆST15,60
52Robert LambertOSC15,60
53Morten RisagerMSC125,50
54Timo LathiHSK25,33
55Kenni NissenSSK135,27
56Jesper SøgaardSSK145,17
57Mariusz StaszewskiFSK65,10
58Mathias ThornblomMSC25,00
59Krystian PieszczekOSC25,00
60Adrian GomolskiHSK94,92
61Michael Palm ToftEMS84,86
62Jonas B. AndersenHosk124,73
63Oskar FajferGÆST14,67
64Nicki BarrettHSK64,65
65Henrik MøllerHSK54,57
66Victor PaalovaraGSK64,50
67Tommy PedersenHSK94,32
68Max DilgerGÆST14,00
69Mikkel B. AndersenHosk113,84
70Thomas JørgensenEMS33,53
71Emil GrøndalHoSK63,45
72Tobias ThomsenOSC123,42
73Artur CzajaGÆST13,20
74Jacob BukhaveMSC13,00
75Patrck JosefsenEMS102,95
76Andreas LyagerGSK62,90
77Joel LarssonGSK22,67
78Mateusz BorowiczGÆST12,67
79Jonas JensenGÆST102,46
80Jesper ScharffMSC102,46
81Robin TörnqvistMSC22,40
82Steen JensenGÆST12,40
83Henrik VedelGSK22,22
84Claes NedermarkGÆST11,60
85Patrick LykkeMSC31,33
86Adrian GalaSSK11,00
87Lewis BlackbirdGÆST10,00
88Henning BagerGÆST10,00
89Karol JozwikGÆST10,00

 

SNITLISTE 2013

 NavnKlubMatcherSnit
     
1Daniel Nermark 111,33
2Martin SmolinskiGSK210,67
3Niels Kr IversenEMS310,22
4Adrian MiedzinskiFSK110,00
5Tomasz GaspinskiHoSK110,00
6Timo LathiHSK110,00
7Kacper GomolskiGSK110,00
8Leon MadsenSSK99,64
9Michael J. JensenGSK139,59
10Artem LagutaEMS79,30
11Peter KildemandFSK119,29
12Kenni LarsenMSC59,29
13Miroslaw JablonskiSSK29,20
14Mads KorneliussenOSC49,12
15Nicki PedersenHSK89,08
16Przemyslaw PawliciHoSK28,92
17Bjarne PedersenHoSK128,78
18Hans AndersenFSK138,61
19Thomas H JonassonMSC18,57
20Zbigniew SucheckiEMS28,36
21Artur MroczkaOSC28,31
22Mikkel BechEMS138,22
23Magnus ZetterströmFSK88,18
24Kenneth BjerreOSC78,09
25Andrej KarpowHoSK128,06
26Cameron WoodwardSSK48,00
27Adam Skornicki 18,00
28Antonio Lindbäck 18,00
29Aleksandr LoktajewHoSK77,90
30Scott NichollsMSC27,69
31Patryk DudekEMS37,58
32Nicolai KlindtHSK127,49
33Daniel JeleniewskiOSC27,38
34Patrick HougaardHSK117,35
35Mikkel MichelsenSSK137,35
36Krzysztof KasprzakEMS17,33
37Jason DoyleFSK57,17
38Norbert KosciuchEMS27,11
39Grzegorz ZengotaMSC27,08
40Morten RisagerMSC147,04
41Krystian PieszczekOSC57,03
42Rene BachEMS116,97
43Linus SundströmGSK56,93
44Szymon WozniakEMS56,86
45Damian AdamczakMSC16,86
46Krzysztof JablonskiOSC66,84
47Pontus AspgrenHSK66,81
48Rune Holta 26,77
49Nicklas PorsingGSK36,75
50Kenneth HansenSSK106,69
51Grzegorz WalasekMSC16,67
52Matej ZagarEMS16,67
53Brady KurtzHSK26,50
54Rasmus JensenHSK146,37
55Damian BalinskiHSK26,33
56Steen JensenEMS136,33
57Krzysztof BuczkowskiMSC35,88
58Ronnie JamrozyHoSK45,64
59Anders ThomsenMSC145,62
60Linus EklöfSSK75,60
61Rafal TrojanowskiGSK55,57
62Jonas B AndersenHoSK115,56
63Renat GafurovHSK35,54
64Kevin WölbertMSC75,52
65Johannes KikkenborgGSK145,40
66Lewis BridgerGSK25,33
67Lasse BjerreOSC75,27
68Kenni NissenSSK145,18
69Nicki BarrettMSC65,14
70Jesper B MonbergSSK35,14
71Nikolaj Busk JakobsenHoSK95,10
72Michael Palm ToftEMS134,88
73Mariusz FierlejGæst14,80
74Peter LjungSSK14,80
75Ricky KlingFSK14,80
76Ryan FischerOSC34,67
77Andriej KudriashovGSK14,67
78Henning BagerMSC94,54
79Claes NedermarkOSC104,50
80Oliver BerntzonOSC34,50
81Thomas JørgensenFSK54,48
82Cameron HeepsMSC24,36
83Jesper SøgaardFSK114,00
84Michael DyerFSK14,00
85Jonas DavidssomHSK14,00
86Oskar Fejfer 04,00
87Simon NielsenHSK83,88
88Kasper Lykke NielsenSSK73,69
89Claus VissingMSC53,56
90Jesper ScharffOSC73,48
91Ales DrymlHoSK13,33
92Henrik MøllerFSK23,27
93Michal MitkoMSC13,20
94Jakub JamrogOSC13,20
95Ulrich ØstergaardGSK23,11
96Emil GrøndalHoSK103,09
97Tommy PedersenGSK42,67
98Claus LauridsenGSK42,48
99Jonas RaunGSK12,40
100Marc RandrupOSC22,00
101Pawel PrzedpelskiHSK12,00
102Jakob BukhaveFSK31,82
103Mikkel B AndersenHoSK41,75
104Emil MeyerGSK51,68
105Kenneth DyrvigOSC21,33
106Andreas LyagerOSC51,20
107Frede Schøtt 10,00

 

SNITLISTE 2012

Esbjerg:

Leon Madsen (B) 9,61 (10)
Niels Kr. Iversen (A) 9,55 (3)
Sebastian Ulamek (A) 9,47 (3)
Dawid Stachyra (B) 8,66 (2)
Mikkel Bech (B) 8,58 (11)
Patryk Dudek (B) 8,32 (4)
Steen Jensen (C) 5,10 (7)
Damian Adamczak (C) 5,00 (3)
Jesper Kristiansen (D) 4,44 (2)
Kasper Lykke (C) 4,44(4)
Emil Meyer (D) 1,88 (4)
Simon Nielsen (D) 1.00 (1)
Peter Juul Larsen (D) 1,00 (1)

Fjelsted:

Peter Kildemand (B) 8,71 (11)
Hans Andersen (A) 8,08 (8)
Ryan Fischer (B) 8,00 (2)
Jason Doyle (B) 7,33 (2)
Rene Bach (B) 6,40 (10)
Magnus Zetterström (A) 6,18 (2)
Anders Thomsen (D) 6,00 (2)
Jacob Thorssell (C) 5,66 (2)
Claus Vissing (C) 5,33 (9)
Henrik Møller (D) 4,28 (10)
Piotr Protasiewicz (A)
Robert Miskowiak (B)
Artur Mroczka (B)
Thomas Jørgensen (C)
Jacob Bukhave (D)

Grindsted:

Michael Jepsen Jensen (B) 8,60 (10)
Rafal Trojanowski (B) 8,44 (3)
Linus Sundström (B) 8,34 (7)
Ulrich Østergaard (B) 7,25 (3)
Davey Watt (A) 5,66 (2)
Johannes Kikkenborg (D) 4,97 (10)
Mathias Thörnblom (C) 3,53 (7)
Marc Randrup (C) 3,30 (6)
Jesper Søgaard (C) 3,25 (4)

Holstebro:

Bjarne Pedersen (A) 9,28 (9)
Andriej Karpow (B) 7,88 (12)
Aleksandr Lokajev (B) 7,42 (12)
Robert Kosciecha (A) 5,77 (2)
Timo Lahti (C) 4,75 (8)
Nikolaj Busk Jakobsen (D) 4,64 (8)
Jonas B Andersen (C) 4,00 (4)
Tommy Pedersen (D) 4,00 (1)
Emil Grøndal (D) 2,80 (3)

Holsted:

Nicki Pedersen (A) 10,29 (11)
Miroslaw Jablonski (B) 10,00 (2)
Martin Vaculik (B) 8,66 (5)
Przemyslaw Pawlicki (B) 7,04 (5)
Piotr Pawlicki (B) 7,00 (1)
Jesper B Monberg (B) 6,26 (4)
Patrick Hougaard (B) 6,55 (6)
Nicolai Klindt (B) 5,77 (3)
Nicklas Porsing (C) 5,54 (11)
Rasmus Jensen (D) 4,15 (12)
Christian Agö (C) 4,00 (1)

Outrup:

Krzysztof Buczkowski (B) 9,33 (1)
Antonio Lindbäck (A) 8,50 (3)
Mads Korneliussen (B) 8,30 (7)
Kenni Larsen (B) 8,18 (8)
Mariusz Staszewski (B) 6,50 (4)
Tobias Busch (C) 5,28 (5)
Charlie Gjedde (B) 5,00 (2)
Szymon Wozniak (B) 4,75 (3)
Claes Nedermark (C) 3,93 (10)
Jonas Raun (D) 3,36 (10)
Rory Schlein (A)
Tomasz Chrzanowski (B)
Dennis Spicker (D)
Kenneth Dyrvig (D)
Lasse Kragh (D)

Slangerup:

Greg Hancock (A) 9,42 (3)
Grzegorz Zengota (B) 8,80 (6)
Mikkel Michelsen (B) 6,05 (12)
Kenneth Kruse Hansen (B) 5,42 (10)
Anton Rosén (C) 4,22 (4)
Kenni Nissen (D) 4,19 (9)
Nicki Barrett (C) 4,00 (8)

Gæst / Fri:

Jarek Halpel (A) 10,28 (1)
Andreas Jonsson (A) 9,33 (1)
Damian Balinski (A) 9,33 (1)
Chris Harris (A) 8,66 (1)
Jurica Pawlic (A) 8,00 (1)
Peter Ljung (B) 7,14 (2)
Grzegorz Walasek (A) 7,07 (2)
Kenneth Bjerre (A) 7,04 (3)
Daniel Jeleniewski (B) 6,66 (1)
Zbigniew Suchecki (B) 6,00 (1)
Tomasz Gapinski (A) 6,85 (1)
Morten Risager (B) 5.60 (1)
Dennis Andersson (B) 5,33 (1)
Jonas Davidsson (A) 5,14 (1)
Daniel Davidsson (B) 4,66 (1)
Lasse Bjerre (B) 4,57 (4)
Michael Palm Toft (C) 4,00 (1)
Jan Graversen (D) 3,42 (1)
Marc Randrup (C) 3,07 (3)
Henning Bager (C) 3,00 (1)
Oliver Bentzon (C) 1,00 (1)

SNITLISTE 2011

KørerKat.KlubMatcherHeatPointBonus-pointPoint i altSnit
1Piotr ProtasiewiczAEMS2133333611,08
2Kenneth BjerreAGSK5327938210,25
3Bjarne PedersenAHoSK6337678310,06
4Mads KorneliussenBOSC5286467010,00
5Nicki PedersenAHSK5307237510,00
6Hans AndersenAVSK319425479,89
7Niels Kr. IversenAOSC530668749,87
8Gregorz WalasekAGÆST212245299,67
9Magnus ZetterströmAFSK421464509,52
10Greg HancockASSK318402429,33
11Kenni LarsenBOSC743895948,74
12Tomasz JedrzejakBVSK16121138,67
13Nicolai KlindtBHSK84995111068,65
14Troy BatchelorAHSK213271288,62
15Leon MadsenBEMS8519991088,47
16Andreas JonssonAEMS319382408,42
17Mikkel B JensenBVSK741795848,20
18Aleksandr LokajevBHoSK530565618,13
19Matej KusBGÆST16111128,00
20K. BuczkowskiBHSK1693128,00
21Sebastian UlamekAFSK17140148,00
22Antonio LindbäckAOSC16111128,00
23Peter KildemandBFSK640689777,70
24Patrick HougaardBHSK530525577,60
25M. Jepsen JensenBVSK848829917,58
26Linus SundströmBFSK319342367,58
27Jesper B MonbergBSSK847836897,57
28Joonas KylmäkorpiBEMS526490497,54
29Andriej KarpowBHoSK530522547,20
30Kenneth K HansenBSSK851809896,98
31Patrick NørgaardBHoSK319302326,74
32Ryan FisherBGÆST1682106,67
33Jason CrumpASSK16100106,67
34Mikkel MichelsenDSSK8415711686,63
35Kenni NissenDGÆST156286,40
36Lasse BjerreBGSK529388466,34
37Kauko NieminenBFSK1783116,29
38Jonas B AndersenDHoSK530452476,27
39Ulrich ØstergaardBGSK531434476,06
40Rafal TrojanowskiBGÆST166396,00
41Tom. ChrzanowskiBOSC167296,00
42Zbigniew SucheckiBGÆST168196,00
43Adrian MiedzinskiAEMS321283315,90
44Michael Palm ToftCOSC530386445,87
45Artur MroczkaBOSC211160165,82
46Henning BagerCGSK738469555,79
47Miroslaw JablonskiBSSK424295345,67
48Morten RisagerBHSK210104145,60
49Charlie GjeddeBFRI211123155,45
50Claes NedermarkDOSC528317385,43
51Nicki BarrettCSSK837464505,41
52Marc RandrupDOSC312142165,33
53Kevin WölbertBHSK212133165,33
54Rory SchleinAGSK168085,33
55Christian AgöCHSK211131145,09
56Linus EklöfBFSK213160164,92
57Klaus JakobsenDVSK632354394,88
58Jesper KristiansenDGSK423244284,87
59Henrik MøllerDHSK524254294,83
60Nikolaj B JacobsenDHoSK629296354,83
61Thomas JørgensenCVSK737377444,76
62Claus VissingBGSK316190194,75
63Daniel PytelBGÆST167074,67
64K. Lykke NielsenDEMS8373310434,65
65Steen JensenCEMS632323354,38
66M. PuszakowskiBVSK317141153,53
67Mads E SkovDFRI31291103,33
68Simon NielsenCFSK629195243,31
69Tobias KronerBGSK154043,20
70Patr. BjerregaardDHSK522133162,91
71Nicklas PorsingCHSK2117182,91
72Tommy PedersenDFSK316110112,75
73Andriej KobrinCHoSK2105162,40
74Tomasz GapinskiAHoSK153032,40
75Casper WortmannDFSK142022,00
76Patrick TarpDOSC142022,00
77Kenneth DyrvigDOSC2105052,00
78Peter JuulCEMS282242,00
79Oliver BerntzonCFSK151121,60
80Krister JacobsenDGSK141011,00
81Jan GraversenCHoSK141011,00
82Mariusz FrankowBGÆST141011,00
83Pawel MiesiacBGÆST141011,00
84Dannie SøderholmDFSK260000,00
85Lasse KraghDGÆST140000,00

 

SNITLISTE 2010

 KørerKat.KlubMatcherHeatPointBonus-pointPoint i altSnit
1Leigh AdamsAEMS3185015111,33
2Piotr ProtasiewiczAEMS161701711,33
3Nicki PedersenAHSK742112311510,95
4Hans AndersenAVSK5276847210,67
5Adrian MiedzinskiABSC3194444810,11
6Greg HancockAEMS5317537810,06
7P. PawlickiBHSK3184054510,00
8Bjarne PedersenAHoSK117116291719,63
9Damian BalinskiAHSK213301319,54
10Sebastian UlamekAFSK127617641809,47
11Emil SayfutdinowAVSK16131149,33
12Andreas JonssonAGÆST16113149,33
13Jesper B MonbergASSK530645699,20
14Leon MadsenBBSC95612351289,14
15Troy BatchelorAGÆST17151169,14
16K. BuczkowskiAHoSK214311329,14
17Kevin WölbertBHSK212243279,00
18Antonio LindbäckAOSC85010661128,96
19Rene BachBSSK954107111188,74
20Rune HoltaAGÆST16130138,67
21Tomasz GapinskiAGÆST17132158,57
22Daniel NermarkAGÆST316340348,50
23Ricky KlingBSSK210174218,40
24Mads KorneliussenBOSC1062114161308,39
25Kenneth K HansenBSSK1481153161698,35
26Niels Kr. IversenAHSK318361378,22
27Rafal DobruckiABSC318361378,22
28Andriej KarpowBHoSK1275136181548,21
29Nicolai KlindtBOSC116412091298,06
30Aleksandr LokajevCHoSK422431448,00
31Krzysztof KasprzakAGÆST16120128,00
32Ryan SullivanAGÆST317330337,76
33M. Jepsen JensenBVSK1482147121597,76
34Tom. ChrzanowskiBFSK8498013937,59
35Patrick HougaardBVSK1164110111217,56
36Kenneth BjerreASSK527474517,56
37Artur MroczkaBOSC634585637,41
38Tomasz JedrzejakAGÆST213222247,38
39Adam KajochBFSK1692117,33
40Kamil BrzozowskiBGÆST1692117,33
41Joonas KylmäkorpiBEMS850829917,28
42Kenni LarsenBVSK848789877,25
43M SzczepaniakBEMS424384427,00
44Patrick NørgaardBHoSK116798191176,99
45Daniel PytelBBSC127311881266,90
46Ulrich ØstergaardBHSK9578414986,88
47Grzegorz ZengotaABSC17102126,86
48Gregorz WalasekAOSC423390396,78
49Sam SimotaBGÆST16100106,67
50Peter KildemandBFSK10639961056,67
51Adam SkornickiAGÆST1691106,67
52Miroslaw JablonskiBOSC211171186,55
53Mikkel B JensenDVSK8496713806,53
54Patryk DudekBBSC531464506,45
55Marcin RempalaBEMS317252276,35
56Claus VissingBFSK9557113846,11
57Zbigniew SucheckiBEMS8496410746,04
58Linus SundströmBGÆST168196,00
59Lasse BjerreCSSK137598131115,92
60Janusz KolodziejAGÆST17100105,71
61Morten RisagerBHSK11617710875,70
62M. StaszewskiCHSK952628705,38
63M. PuszakowskiBGÆST166285,33
64Pawel ZmarzlikBBSC168085,33
65Dennis AnderssonBHSK212151165,33
66Claes NedermarkDOSC1462729815,23
67Thomas JørgensenDBSC13687016865,06
68Piotr SwistBEMS319213245,05
69Michael Palm ToftCOSC13667211835,03
70Nicklas PorsingDHSK1467767834,96
71Steen JensenCBSC839435484,92
72Nicki BarrettDFSK14646413774,81
73Nikolaj B JacobsenDGÆST154264,80
74Krystian KlechaBBSC211121134,73
75Alexsander EdbergCFSK164374,67
76Kiril CukanowCEMS212131144,67
77M. JedrzejewskiBHoSK166174,67
78K. Lykke NielsenDEMS276284,57
79Peter JuulDEMS1156586644,57
80P. PawlaszczykCVSK314133164,57
81Simon NielsenCFSK11514513584,55
82Brian LyngsøBEMS422232254,55
83Mikkel MichelsenDSSK627263294,30
84Jesper KristiansenCEMS731276334,26
85Anders AndersenDVSK276174,00
86Klaus JakobsenCVSK21293124,00
87Tommy PedersenCGÆST154154,00
88Henning BagerBHoSK319172194,00
89Oliver BerntzonCVSK624194233,83
90Henrik VedelBGÆST526204243,69
91Jonas B AndersenDBSC733264303,64
92Marc RandrupDSSK520162183,60
93Jesper KristiansenCHoSK947392413,49
94Patr. BjerregaardCVSK521153183,43
95Henrik MøllerDGÆST143033,00
96Timo LahtiCBSC243033,00
97Johs. KikkenborgCEMS527172192,81
98Mattias NilssonCGÆST131122,67
99Dannie SøderholmDEMS142022,00
100Mathias ThörnblomCVSK282242,00
101Matic VoldrihCOSC121012,00
102Casper WortmannDHoSK625102121,92
103Philip TirsdalDSSK4157071,87
104Krister JacobsenCHSK273031,71
105K. PecynaCVSK273031,71
106Samo KukovicaCFSK152021,60
107Stef. B JespersenDHoSK3113031,09
108M. MelchiorsenDHoSK3102020,80
109W. GolubowskijCGÆST151010,80
110Kamil FlegerCGÆST140000,00

 

SNITLISTE 2009

 KørerKat.KlubMatcherHeatPointBonus-pointPoint i altSnit
1Nicki PedersenAHSK845123212511,11
2Emil SayfutdinovAVSK2133503510,77
3Andreas JonssonAGSK3184614710,44
4Chris HarrisAHSK2122743110,33
5Sebastian UlamekAFSK1278195419910,21
6Tomasz GollobAEMS2112712810,18
7Damian BalinskiAHSK3194354810,11
8Hans AndersenASSK5317717810,06
9David RuudAGÆST161411510,00
9Rafal DobruckiABSC2122823010,00
11Bjarne Pedersen AHoSK1170159141739,89
12Karol ZabikABSC213311329,85
13Patrick HougaardBHSK1482179151949,46
14Piotr PwotasiewiczAEMS320452479,40
15Kenneth BjerreAVSK95913351389,36
16Anton RosenCGÆST16113149,33
16Patryk DudekBGÆST16131149,33
18Edward KennettAVSK213273309,23
18Tomasz JedrzejakAGÆST213300309,23
20Leon MadsenBBSC116714481529,07
21Adrian MiedzinskiABSC319403439,05
22Jesper B MonbergASSK95611871258,93
23Adam SkornikiAGÆST213281298,92
24Niels Kr. IversenAEMS531681698,90
25Dawid StachyraBFSK212242268,67
25Ludvig LindgrenBSSK16121138,67
25Brian KargerAGÆST16121138,67
28Charlie GjeddeAGSK7489671038,58
29Nicolai KlindtBHSK1376136211578,26
30Joe ScreenAGSK214280288,00
30Joonas KylmäkorpiAGÆST17122148,00
32Andriej KarpowBHoSK1484152121647,81
33Kenni A LarsenCHoSK1271121161377,72
34Matej FerjanAHoSK213250257,69
35Michael J JensenDVSK95696111077,64
36Ulrich ØstergaardABSC319324367,58
37Kenneth K HansenBSSK1371118141327,44
38Daniel PytelBBSC1167113111247,40
39Zbigniew Suchecki BEMS1165107121197,32
40Mads KorneliussenAEMS320333367,20
41Morten RisagerBSSK1380131101417,05
42Stuart RobsonBGSK211163196,91
43Brian LyngsøBEMS740627696,90
44Dennis AnderssonCVSK628444486,86
44Ronnie JamrozyAFSK17102126,86
46Linus SundströmBGSK638605656,84
47Henning BagerBGSK1066101111126,79
48Henrik VedelCSSK1484116221386,57
49Sam SimotaCBSC9547512876,44
50Claus VissingBFSK1170100111116,34
51Mathias SchultzBHoSK212163196,33
52Peter KildemandBFSK9608311946,27
53Krister JacobsenBEMS528385436,14
54Anders MellgrenBGÆST169096,00
54Artur MroczkaBHoSK212171186,00
56Piotr SwistBEMS531406465,94
57Robin TörnqvistCVSK525325375,92
58Patrick NørgaardBVSK137810781155,90
59Anders AndersenCGSK156175,60
59Rene BachBFSK635454495,60
61Kevin WölbertBVSK530374415,47
62Michael Palm ToftDEMS13626913825,29
63Joh. KikkenborgCEMS839447515,23
64Robert KosciechaAGÆST178195,14
65Klaus JakobsenBVSK626294335,08
66Michal MitkoBVSK166174,67
67Mads E SkovDGSK1036347414,56
68Patr. BjerregaardDHSK837365414,43
69Jesper KristiansenBGSK320175224,40
70Slawomir MusielakBVSK211111124,36
71Henrik MøllerCHSK840385434,30
72Tommy PedersenCHoSK12595211634,27
73Stef. B JespersenCGSK1048447514,25
74Steen JensenBBSC422203234,18
75Simon NielsenCHSK527244284,15
76Michael VissingDHoSK288084,00
77Thomas JørgensenDBSC1357459543,79
77Claes NedermarkCHoSK11574410543,79
79Peter JuulBGSK533265313,76
80Samo KukovicaCFSK211100103,64
81Philip TirsdalDSSK1252388463,54
82Nicki BarrettCFSK1054388463,41
83Robert MikolajczakBBSC21291103,33
83Tomasz RempalaBGÆST165053,33
85Christian AgöCBSC2107183,20
85Jesper KristiansenCSSK153143,20
85Tobias BuschBEMS154043,20
88Dannie SøderholmCEMS522152173,09
89Thomas SørensenDVSK521142163,05
90Casper WortmannCGÆST623161172,96
91Robert PetterssonCGSK316101112,75
92Claus LauridsenDGSK395162,67
92Nicklas PorsingDHSK3127182,67
94Steffen S AndersenDFSK51791102,35
95Denis SayfutdinovBGÆST174042,29
96Marc RandrupDGÆST141122,00
96Lars HansenCVSK141122,00
98Jeppe SchmidtDFSK731122141,81
99Jonas B AndersenDGÆST141011,00
99Thomas IrmingDGÆST141011,00
99Jari MäkinenCGÆST141011,00
102Bjarne NilssonDEMS120000,00
102Dennis SpickerDSSK140000,00
102Jens TrasborgDGÆST130000,00
102Morten LudvigsenDGÆST130000,00
102Nicklas Sonne DFSK390000,00
102Stefan PedersenDGÆST130000,00
102Lars D. GunnestadCGÆST130000,00
102Rene DeddensCHoSK130000,00
102Sönke PetersenBGSK140000,00

SNITLISTE 2008

 KørerKat.KlubMatcherHeatPointBonus-pointPoint i altSnit
1Hans AndersenAFSK4246636911,50
2Nicki PedersenAHSK5318808811,35
3Bjarne PedersenAHoSK5307828010,67
4Niels Kr. IversenAHSK2123113210,67
5Sebastian UlamekAFSK849124112510,20
6Jesper B MonbergASSK14831941420810,02
7Greg HancockAGÆST161501510,00
8Kenneth BjerreAEMS844106411010,00
9Adrian MiedzinskiAGÆST212281299,67
10Rafal DobruckiABSC212290299,67
11Antonio LindbäckAGSK213310319,54
12Brian LyngsøBEMS95211581239,46
13Kenneth K HansenBSSK1378160231839,38
14Billy JanniroBGSK212280289,33
15Ludvig LindgrenBGÆST16122149,33
16Joonas KylmaekorpiAGÆST16131149,33
17Peter LjungAGÆST16131149,33
18Damian BalinskiAHSK638807879,16
19Mads KorneliussenBEMS95411941239,11
20Krysztof BuczkowskiAOSC214301318,86
21Morten RisagerBSSK137816091698,67
22Patrick HougaardBHSK1273144141588,66
23Norbert KosciuchAEMS320376438,60
24Matej FerjanAHoSK427571588,59
25Henrik GustavssonBGSK95399121118,38
26Henning BagerBGSK1062115131288,26
27Kauko NieminenBBSC637679768,22
28Nicolai KlindtBOSC1168126121388,12
29Adam SkornikiAGÆST17140148,00
30Niklas KlingbergAGSK212231248,00
31Tobias BuschBEMS426465517,85
32Charlie GjeddeAGÆST635653687,77
33Piotr ProtasiewiczAOSC213241257,69
34Richard SpeiserCOSC212203237,67
35Claus VissingBFSK1061106101167,61
36Karol ZabikABSC530534577,60
37Patrick NørgaardCBSC1165104171217,45
38Ulrich ØstergaardBBSC1379131151467,39
39Martin VaculikBHSK9548811997,33
40Rafal TrojanowskiAFSK214250257,14
41Leon D MadsenBHoSK1487139131526,99
42Mariusz FrankowCSSK9538012926,94
43Ronnie JamrozyAOSC17120126,86
44Krister JacobsenCEMS10558113946,84
45Robert KoschiechaABSC213201216,46
46Jacek RempalaBGÆST743635686,33
47Kevin WölbertBEMS531463496,32
48David RuudAGÆST17101116,29
49Kaj LaukkanenAGSK1792116,29
50Peter Juul LarsenCGSK1486112181306,05
51Sönke PetersenCGSK21096156,00
52Jan GraversenBFSK318252276,00
53Kamil ZielinskiBGÆST167296,00
54Marcin NowaczykBFSK167296,00
55Matej ZagarAGÆST169096,00
56Mathias SchultzBHoSK532407475,88
57Marcin SekulaBOSC9567210825,86
58Kenni ArendtCHoSK137210141055,83
59Rene BachCFSK11658311945,78
60Lisandro HusmannCOSC29112135,78
61Henrik VedelBGÆST312152175,67
62Robert MikolajczakBBSC529383415,66
63Claes NedermarkDHoSK524285335,50
64Miroslaw JablonskiBOSC744563595,36
65Tero AarnioCGÆST167185,33
66Adam CzecowichBGÆST168085,33
67Tomasz BajerskiBHoSK318195245,33
68Andreij KarpowAHoSK213152175,23
69Klaus JakobsenBGÆST421225275,14
70Piotr SwistBGÆST179095,14
71Adam KajochBFSK318203235,11
72Peter KildemandCFSK1056629715,07
73Mathias KrögerBEMS317183214,94
74Henrik MøllerBHoSK740435484,80
75Jesper KristiansenBGSK842437504,76
76Anders AndersenCGÆST937377444,76
77Stephan KattBGÆST166174,67
78Tommy PederesenCGÆST420212234,60
79Dannie SøderholmCGÆST210101114,40
80Manuel HauzingerBGÆST423223254,35
81Simon NielsenCHSK1059528604,07
82Jeppe SchmidtDBSC414113144,00
83Lubos TomicekBHSK122024,00
84Bjarne NilssonDEMS12604612583,87
85Mads E SkovDGSK522146203,64
86Nicki BarrettDFSK1355455503,64
87Steffen B JespersenDOSC731244283,61
88Jesper KristiansenDSSK525193223,52
89Joh. KikkenborgCEMS629214253,45
90Morten G HansenDHSK1152377443,38
91Mataj KusCSSK2108083,20
92Anders MellgrenCGÆST142133,00
93Patrick BjerregaardDHSK274152,86
94Tommy GeorgsenCOSC296062,67
95Dennis SpickerDSSK1046236292,52
96Jens TrasborgDBSC51883112,44
97Steffen AndersenDOSC518110112,44
98Morten FrahmDOSC4179092,12
99Lasse Raun JensenDGÆST142022,00
100Erik PudelCGÆST163032,00
101Slawomir MusielakCGÆST142022,00
102Mathias NilssonBGÆST163032,00
103Rafael FlegerCHoSK131011,33
104Lukasz LomanCGÆST141011,00
105Mads GeorgsenDBSC5194040,84
106Michael VissingDHoSK5172020,47
107Jesper JørgensenDOSC270000,00
108Per LindDGÆST130000,00
109Thomas SørensenDHoSK150000,00
110Carsten HansenCSSK150000,00
111Damian SperzCGÆST130000,00
112Jonas RaunCHSK140000,00
113Jørgen KroghCGÆST130000,00
114Rene MadsenCGÆST130000,00
115Piotr PaluchAOSC120000,00

 

SNITLISTE 2007

 KørerKat.KlubMatcherHeatPointBonus-pointPoint i altSnit
1Nicki PedersenAHSK4247107111,83
2Hans AndersenAFSK5328718811,00
3Sebastian UlamekAGÆST171901910,86
4Kenneth BjerreAEMS1381210921910,81
5Jesper B JensenASSK743111511610,79
6Ryan SullivanABSC3184804810,67
7Niels Kr. IversenAHSK741107210910,63
8Bjarne PedersenAHoSK851130513510,59
9Rune HoltaAGÆST161501510,00
10Gregorz WalasekASSK425593629,92
11Martin SmolinskiBSSK318376439,56
12Matej FerjanAHoSK317400409,41
13Kenneth K HansenBSSK1058118181369,38
14Chris HarrisASSK212271289,33
15Robert KosciechaABSC314320329,14
16Norbert KosciuchBFSK425516579,12
17Charlie GjeddeAOSC1490194102049,07
18Mads KorneliussenBEMS1165129161458,92
19Kaj LaukkanenAGSK532683718,88
20Henrik MøllerBHSK1060110221328,80
21Christian HefenbrockBGÆST16130138,67
21Krysztof BuczkowskiAHoSK16121138,67
23Ronnie JamrozyBFSK426515568,62
24Patrick HougaardBHSK1484160181788,48
25Morten RisagerBSSK84887131008,33
26Ulrich ØstergaardBHoSK530538618,13
27Ludvig LindgrenCGSK112028,00
27Daniel PytelBGSK426475528,00
27Mathias SchultzBGÆST17113148,00
27Robert MiskowiakBGÆST17122148,00
27Tomasz BajerskiBHoSK212231248,00
27Adrian MiedzinskiAGÆST17122148,00
27Karol ZabikABSC214280288,00
34Henning BagerBGSK95910691157,80
35Piotr PaluchBOSC95491141057,78
36Sebastian AldenBSSK530506567,47
37Tobias BuschCGÆST17121137,43
38Brian LyngsøBEMS1482131191507,32
39Leon D MadsenBHoSK1380131121437,15
40Claus VissingBGÆST425395447,04
41Nicolai KlindtBOSC1378126111377,03
42Mariusz PuszakowskiBHSK212192217,00
43Henrik VedelCSSK1482121211426,93
44Jesper KristiansenBGSK1478120141346,87
45Daniel JeleniewskiBSSK319302326,74
46Laszlo SzatmariBGÆST1682106,67
47Tomasz JedrejakAFSK532521536,63
48Marcin JedrzejewskiBOSC425355406,40
49Alan MarcinkowskiCHSK317252276,35
49Tom Pårup MadsenBBSC317225276,35
51Manuel HauzingerBFSK424353386,33
52Benny JohanssonCGSK421294336,29
52Jernej KolenkoBGÆST17110116,29
54Jan GraversenCHoSK632437506,25
55Anders AndersenCGSK1378106151216,21
56Dannie SøderholmCHSK9425113646,10
57Mariusz StaszewskiAGÆST17100105,71
58Casper WortmannBFSK637465515,51
59Kamil ZielinskiCOSC635453485,49
60Daniel RathBGÆST166285,33
61Klaus JakobsenBFSK137892111035,28
62Grzegorz KlopotBBSC320233265,20
63Robert MikolajczakBBSC1062746805,16
64Patrick NørgaardCBSC138295101055,12
65Richard SpeiserCOSC318194235,11
66Peter Juul LarsenCGSK11596510755,08
67Patrick OlssonCGSK2891105,00
68Rune SolaBHoSK533391404,85
69Tommy PedersenDHSK13646314774,81
70Krister JacobsenCEMS1267737804,78
71Kevin WölbertBGÆST166174,67
72Mike BjørnDOSC313132154,62
73Peter KildemandCFSK941406464,49
74Lars HansenBBSC1267696754,48
74Johannes KikkeborgDEMS1042416474,48
76Jonas RaunBGÆST212103134,33
76Piotr DymBBSC212121134,33
78Claes NedermarkCGÆST298194,00
79Rene BachDFSK1150454493,92
80Carsten HansenCFSK527215263,85
81Mike EbækDBSC1037287353,78
82Kenni Arendt LarsenCHoSK951424463,61
83Nicki BarretDGSK520135183,60
84Steffen B JespersenDOSC1146356413,57
85Jesper KristiansenDSSK13522912413,15
86Simon NielsenDHSK3127293,00
87Jens TrasborgDBSC3105272,80
88Steffen KattBGÆST164042,67
89Tommy GeorgsenCEMS2115272,55
90Kim S PedersenCOSC153032,40
91Thomas SørensenDHoSK831115162,06
92Morten G HansenDGÆST142022,00
93Bjarne NilssonDEMS3115051,82
94Rene HolmDGÆST131011,33
95Lars VedstedDBSC251010,80
95Mads KølbækDEMS151010,80
95Jörg TebbeCOSC151010,80
98Morten Frahm DOSC271010,57
98Steffen S. AndersenDHoSK4142020,57
100Mads GeorgsenDHoSK281010,50
101Claus LauridsenDSSK140000,00
101Per LindDHoSK260000,00
101Simon FrahmDOSC140000,00